Профорієнтація учнів

«Якщо людина не знає, до якого порту вона пливе,

жоден вітер не буде їй попутним».

Давньоримський філософ Сенека

Професійна орієнтація це система науково – практичної діяльності загальноосвітньої школи, низки інших суспільних інститутів, метою яких є професійне самовизначення учнів, що відповідає індивідуальним особливостям кожної особистості й потребам суспільства в кадрах. Робота шкільних психологів повинна сприяти професійному самовизначенню учнів, насамперед виявленню й розвитку схильностей і здібностей, формуванню мотивів вибору професії, професійних інтересів, моральних та інших якостей, важливих для майбутньої трудової діяльності.

Бердянський державний педагогічний університет ⇒

Поради батькам: Як допомогти дитині обрати професію

Таке питання рано чи пізно постає перед батьками. Їх непокоїть майбутній матеріальний добробут дитини, престижність професії, а також необхідність надати їй можливість отримувати задоволення від обраної справи. Запропонуйте дитині визначити її здібності, хист, уподобання, особисті якості. Нехай ваша дитина відповість на запитання: що вона робить найкраще, що їй подобається робити найбільше? Потім окресліть можливе коло професій, де можна виявити ці навички. Допоможіть дитині зібрати потрібну інформацію про різні професії. Крім книжок, статей у журналах та Інтернеті можна згадати, чим займаються родичі, друзі, знайомі. Якщо хтось із них працює в галузі, яка цікавить вашу дитину, попросіть їх розповісти про особливості професії. Компетентна інформація набагато корисніша за нейтральну.

Велике значення має те, що скільки часу планує дитина приділити оволодінню професією. Чи це будуть короткочасні курси, коледж, університет або довготривале навчання з аспірантурою та стажуванням.