Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

2020-2021 н.р.

З 01.10.2020-23.10.2020 у школі проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

Протягом місячника пройде ряд заходів, а саме:

КНИЖКОВІ ОНЛАЙН ВИСТАВКИ

Дизайн, автор: Оксана Помазан

Дизайн, автор: Оксана Помазан

2019-2020 н.р.

З 01.10.2019-25.10.2019 у школі проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Цей  традиційний захід уже вкотре  доводить, що  шкільна бібліотека є важливою, невід’ємною ланкою  навчально –  виховного процесу. Тож метою місячника стали популяризація книги, культури читання учнів, бібліотечні знання школярів.

У шкільній бібліотеці  демонструвались нові виставки  книжок, розраховані на різні вікові категорії учнів. Зміна виставка  «Книжкова алея » познайомила  школярів з книгами  про історію нашої держави, з творами класиків української та зарубіжної літератури, з драматургією корифеїв українського  театру, з книгами про рослини та тварин.

Жвавий інтерес у учнів та їх батьків викликало виготовлення  рекламно-іміджевої продукції: плакатів –  «У світ через книжку!» , малюнків «Бібліотека очима дітей», «У світі книжок» .

Не менш яскравим виявився це один фотоконкурс для учнів  школи «Я і моя улюблена книжка». Учні разом з дорослими творчо підійшли до завдання.

Маленьким читачам сподобалась виставка дитячих малюнків «Ми читаємо і малюємо» за улюбленими прочитаними творами.

Завдяки  вчителям школи, які завжди готові до співпраці і відгукнулись на пропозиції, було підготовлено  ряд заходів. Для  першокласників проведено  екскурсію до шкільної бібліотеки, а учні групи продовженного дня з задоволенням зробили подарунки для малюків.

Крім  заходів , розрахованих на інформатизацію та популяризацію, шкільна бібліотека  силами своїх активістів організувала перевірку стану  підручників  у учнів школи. І, звичайно, працювала «Книжчина лікарня».

Під час проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, завдяки  акції “Подаруй бібліотеці книгу ” бібліотечний фонд збільшився на 86 примірники дитячої та підліткової  літератури . Дякуємо всім.

Не викинь книгу на смітник!

Її віддай в бібліотеку,

Бо книга – скарб, у ній для тебе

Думок і висловів квітник.

Кохання, радість, смуток, біль…

А ще невидані простори

Письменник відкриває в ній.

Тож, дурно книгу не змарнуй,

В бібліотеку подаруй!

Батьки учнів теж змогли взяти участь у проведенні заходів. В інформаційному куточку  « Пам’ятка для батьків»» вони знайшли корисні поради «Як же дитина повинна читати книгу? », «Ваша дитина не любить читати? Я знаю, що робити!», «Як обговорювати з дітьми прочитане?».

Місячник шкільних бібліотек вже минув, але шкільна бібліотека  гостинно чекає на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові  виставки, цікаві надходження.

2018-2019 н.р.

Протягом жовтня в ЗЗСО №20 проходив Всеукраїнський місячник  шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини», присвячений 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського. До проведення місячника були залучені всі, без винятку, класні колективи школи. Разом з учнями співпрацювали вчителі – предметники, адміністрація школи, батьки учнів. Координатором проведення заходів була бібліотекар школи.

На початку жовтня в кожному класі бесіди «Дітям про В.О. Сухомлинського» , школярі були познайомлені  із планом заходів  на місяць, запрошені до шкільної бібліотеки. Жвавий інтерес викликав у дітей початкової школи конкурс дитячих ілюстрацій до оповідань та казок В.О. Сухомлинського «Малюю улюблену казку». У бібліотеці школи була створена релаксійна зона «Територія творчості» з наданням дітям наборів для творчості, розмальовок, ігор. У створенні  цієї зони активну участь взяли вчителі, адміністрація школи, батьки. Школярі із задоволенням малювали, розмальовували, ліпили з пластиліну казкових героїв, розгадували мовні й літературні ігри, самостійно складали кросворди, ребуси, загадки.

Справжній бум викликав флешмоб «Читаємо Сухомлинського» для учнів 5-6 класів. Їм подобається такий вид діяльності. Масовість і активність тому доказ.

Спробувати свої сили в складанні казок було запропоновано учням 4-7 класів. Конкурс проходив під назвою «Юний казкар». І хай  не кожну роботу можна було назвати творчою, все ж перечитано казок було немало.

Серед батьків учнів проведено анкетування «Бібліотека у Вашому житті». Вони активно і щиро давали відповіді на запропоновані запитання анкети, виявляли бажання допомогти в поповненні  бібліотеки художньою літературою, взяти участь у бібліотечних заходах.

Віртуальна фотогалерея «Мама, тато, я – читацька сім’я », організована для учнів 2-9 класів, перевершили всі очікування. Фотознімки зроблені творчо, з фантазією.

На перервах біля книжкових полиць були проведені інфохвилинки «Криниця людської мудрості В.О. Сухомлинського», оформлені до 100-річчя з дня народження відомого науковця, прекрасного педагога, талановитого письменника.

 Виставка творчих робіт дітей та батьків «Мистецтво, що випромінює радість» принесли задоволення й радість не тільки учням і вчителям, а й батькам учнів та гостям школи. Це були колективні свята. Правий був В.Сухомлинський, який стверджував, що ніщо так не об’єднує, як колективна праця, чи то фізична, чи то творча.

Протягом місяця в школі тривала акція «Книга для шкільної бібліотеки». Учні, вчителі дарували шкільній бібліотеці багато цікавих, різножанрових книг російською та українською мовами. За час проведення місячника було зібрано понад 90 примірників художньої літератури.

Місячник шкільних бібліотек завершився, але робота продовжується. Шкільна бібліотека всі свої  заходи спрямовує  на розвиток особистості учня, читання для якого є не лише обов’язком, а й щоденною потребою, джерелом творчості, скарбницею знань, «аптекою для душі».