Майбутнім першокласникам

Шановні батьки майбутніх першокласників!

У 2021-2022 навчальному році у школі планується відкрити 2 перші класи, учасники яких працюватимуть за наступними навчальними програмами:
– Типова освітня програма, розроблена під керівництвом О. Я. Савченко. Ознайомитися докладніше

– Нетипова програма «Інтелект України». Ознайомитися докладніше

 

Оновлені списки майбутніх першокласників на 2021-2022 н.р.

 

Порядок прийому дітей до 1 класу

За кожним навчальним закладом  закріплена певна територія. Діти, що досягли 6-річного віку, мають право навчатися в закладі освіти за місцем проживання не зважаючи на тип навчального закладу (загальноосвітня школа чи спеціалізована). Право першочергового зарахування до школи мають діти, які живуть на території обслуговування закладу, брати і сестри учнів цієї школи та діти співробітників цієї школи.

До 31 травня ( включно) 2021 року в школі  приймаються документи  майбутніх першокласників.

Документально закріплено відсутність іспитів і конкурсів при вступі до 1 класу.

Не   забороняється  вступати в іншу школу,   подавати  заяву  в інші школи можна але тільки   на вільні місця.

Що потрібно зробити батькам, які віддають дітей до першого класу.

 До 31 травня батьки повинні: .

– написати заяву про вступ дитини до школи,

– принести оригінал /копію свідоцтва про народження,

– оригінал або копію медичної довідки форми №086-1/о (копію, якщо ви подаєте документи в кілька шкіл відразу, після зарахування потрібно принести оригінал).

При цьому необов’язково приводити з собою дітей.

Якщо на 31 травня  2021 р. кількість заяв не перевищує можливості школи, то не пізніше 1-го червня  2021 року вивішується наказ про зарахування усіх учнів.

Якщо кількість заяв буде перевищувати можливості школи, то тоді вступає правило «першочерговості»: спочатку зараховуються діти, які проживають на території обслуговування, далі брати і сестри і діти працівників.

Якщо ж у школі залишаються місця, то до 15-го червня зараховуються і всі інші першокласники, чиї батьки залишили заяви за  правилами, встановленими Порядком зарахування  дітей до 1 класу.

Якщо після зарахування дітей, що мешкають на території обслуговування залишилися вільні місця, а кількість поданих заяв до 1 класу від батьків, діти яких не є мешканцями території обслуговування закладу, з останніми проводиться жеребкування. За результатами жеребкування діти  зараховуються до 1 класу на вільні місця.

Додатковий параметр відбору для тих, хто перебуває у рівних правах, – черга в порядку народження. Тобто спочатку зарахуються старші діти.

Які документи є підтверженням про місце проживання на території обслуговування закладу?

  • копія одного з документів, до яких вносяться відомості про місце проживання (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист) одного з батьків дитини з відміткою про реєстрацію місця проживання на території обслуговування закладу (під час подання документів пред’являється оригінал відповідного документа);
  • довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків),
  • витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);
  • копія документа, що засвідчує право на проживання дитини, одного з батьків дитини на території обслуговування закладу освіти:
  • право власності на відповідне житло або право на користування ним (договір на  оренду має бути нотаріально посвідчений (крім договору на користування кімнатою в гуртожитку) або відповідним чином  зареєстрований.

Під час подання заяви пред’являється оригінал відповідного документа.

Більш докладно про правила вступу до першого класу НУШ можна прочитати на сайті МОН.

 Окрема процедура прийому передбачена для дітей з особливими потребами.

Батьки  дітей з особливими потребами крім  заяви про вступ дитини до школи, свідоцтва  або копії свідоцтва про народження, медичної довідки або її копії  надають документ, який  містить рішення про рекомендовану форму навчання дитини.

За додатковим роз’ясненням можна звернутися до школи  за телефоном 06153-4-36-78 (відповідальна особа – заступник директора з навчально-виховної роботи Чумаченко Тетяна Іванівна)  або до спеціалістів  комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Бердянської міської ради.

Адреса Інклюзивно-ресурсного центру:  м.Бердянськ, вул.Університетська, 33, Телефон: (06153) 4-70-31, Директор центру: Малуєва Тетяна Владиславівна

Майбутні першокласники будуть займатися за типовою освітньою програмою для закладів середньої освіти під керівництвом Савченко О.Я.