«ГОЛОДОМОР – НЕВГАСИМИЙ БІЛЬ ДУШІ»

🌾”Згадайте нас – бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.”🌾

Голодомор-2021 автор: Antonina

🔴Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.
Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття… Страшне приневолене мовчання… Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, відкрились її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

Читати далі …

🇺🇦 ВСЕУКРАЇНСЬКА БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ “МОНЕТКИ ДІТЯМ”🇺🇦

🟡Учнівський, батьківський, педагогічний колективи та адміністрація нашої школи активно долучилися до ініціативи Національного банку України за підтримки Міністерства освіти та науки України до всеукраїнської благодійної акції «Монетки дітям» на підтримку онкохворих дітей від благодійного фонду « Таблеточка» яка проходила з 1 вересня по 13 жовтня.
🟡Щодня три сім’ї в Україні дізнаються, що у їхньої дитини рак, і залишаються віч-на-віч з хворобою. Подолати дитячий рак можна лише разом, підставивши плече допомоги родинам онкохворих дітей.
🟡Монети номіналом у 25 копійок вийшли з обігу майже рік тому, але у багатьох з нас вони й досі лежать у скарбничках без діла. Кожна така монета, кожні 25 копійок – це крок назустріч здоровому дитинству для сотень онкохворих дітей.

🟡Нашою метою було зібрати якомога більше монет номіналом 25 копійок та перетворити їх на допомогу для сотень дітей, що боряться з онкологією.
🟡Коли діти допомагають дітям – це безцінно. Коли дорослі вчать дітей бути відповідальними, щедрими, піклуватись про тих, хто поруч, і сприймати благодійність як норму життя – це безцінно. Ми хочемо, щоб допомога об’єднала дітей і дорослих , щоб кожна людина розуміла, що допомагати — це просто і приємно.

🟢Дякуємо всім хто долучився до цієї благодійної акції. 🙂

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів та педагогічних працівників

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів та педагогічних працівників

І. Критерії, правила і процедури оцінювання здобувачів освіти закладу

Наказ МОН від 13,07.2021 року № 813 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти”

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-11 класів

ВИДИ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ: ПОТОЧНЕ, ТЕМАТИЧНЕ, СЕМЕСТРОВЕ, РІЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДПА (наказ МОН №371 від 05.05.2008 р.)

ключові та предметні компетентності;

наскрізні вміння;

ціннісні ставлення.

ОСНОВНІ ОРІЄНТИРИ ВИХОВАННЯ УЧНІВ 1-11 КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

       Оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи здійснюється за 12-бальною шкалою (відповідно до наказу МОН України від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»).

     Відповідно до ступеня оволодіння знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень учнів: початковий, середній, достатній, високий.

     Оцінювання здійснюється у процесі повсякденного вивчення результатів навчальної роботи учнів, а також за результатами перевірки навчальних досягнень учнів: усної (індивідуальне, групове, фронтальне опитування), письмової (самостійна робота, контрольна робота, тематична контрольна робота, тестування, та ін.).

       Оцінювання навчальних досягнень учнів старшої школи здійснюється за 12-бальною системою(шкалою), відповідно до наказу МОН України від 13.04.2011 № 329 «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти».

 

ІІ. Критерії, правила і процедури оцінювання діяльності педпрацівників закладу

ВИТЯГ З ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВНУТРІШНЮ СИСТЕМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ (наказ МОН № 930 від 06.10.2010 р. «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників»)

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДПРАЦІВНИКІВ (наказ МОН №36 від 15.01.2018 р. «Про затвердження Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти»)

СЕРТИФІКАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ (Положення “Про сертифікацію педагогічних працівників”, затверджене постановою КМУ №1190 від 27.12.2018 р)

ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ «ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗЗСО» (наказ міністерства соціальної політики України від 10.08.2018 р. №1143)

Патріотично-інформаційна година «Від Революції Гідності до Країни гідності»

🇺🇦 З метою вшанування громадянського подвигу учасників Революції Гідності, національно-патріотичного виховання учнівської молоді, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України для учнів нашої школи було проведено патріотично-інформаційну годину «Від Революції Гідності до Країни гідності».

🇺🇦Учні підготували інформацію про події листопада 2013 року, розповідали що для кожного означає бути гідним та вільним, переглянули відеоролик ” МТ ВІЛЬНІ ТА ГІДНІ”🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Національний урок з безпеки дорожнього руху та попередження травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод

Що може бути важливішим за людське життя? Особливо гостро це питання постає в час невпинного технологічного прогресу, у час, коли людина сама відповідальна за власне здоров’я, життя. Уміння бути обачним серед шаленого транспортного потоку – це і є безпека життя.

19 дистопада в межах другого етапу Тижня безпеки дорожнього руху та з метою залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму в нашому закладі освіти пройшов Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху

Читати далі …

19 листопада – Міжнародний день відмови від куріння

☑️19 листопада 2021р. світова спільнота відзначає Міжнародний день відмови🙅‍♂️ від куріння🚭. У цей день фахівці з громадського здоров’я закликають курців припинити курити🚭, а владу — запроваджувати ефективні антитютюнові закони.

✅Здоров’я – річ крихка. Тому, щоб довго залишатися здоровими💪, енергійними🕺 та молодими👶, необхідно постійно піклуватися про себе🏋️‍♂️. Дотримання здорового способу життя – це шанс зміцнити потенціал, даний нам природою, та виправити помилки, яких припускаємося у повсякденному житті

“Толерантність, як я це розумію”

🤗“Толерантність, як я це розумію” 🤗

🟡До Міжнародного дня Толерантності, який у всьому світі святкують 16 листопада у нашій школі для учнів початкової ланки було проведено уроки під назвою “Толерантність, як я це розумію”.

🟢Діти змогли усвідомити, що “всі люди мають недоліки – хто більші, хто менші”, але навчитися дружити, спілкуватися, взаємодіяти неможливо без взаємної терпимості. Тепла і доброзичлива атмосфера підтримувалася творчими вправами, спілкуванням, цікавими завданнями. Діти ділилися своїми особистими баченнями, переглядали відео, були учасниками творчого експерименту

Толерантність автор: Antonina

Cемінар-тренінг для педпрацівників “Психічне здоров’я вчителя: шляхи його збереження та зміцнення”

🔶15.11.2021 був проведений семінар-тренінг для педпрацівників “Психічне здоров’я вчителя: шляхи його збереження та зміцнення”.

👨‍🏫👩‍🏫 Вчителі нашої школи розширили знання про поняття “психічне здоров’я” та фактори, які позитивно і негативно впливають на нього, ознайомилися з прийомами позитивної психотерапії та саморегуляції.

Адже саме від педагога залежить створення комфортного, безпечного освітнього середовища!😊

Семінар-тренінг автор: Antonina

Конкурс знавців української мови імені П.Яцика

10 листопада, традиційно до Дня української писемності та мови (9 листопада),  у нашій школі пройшов І тур Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика – відомого мецената, який свого часу і започаткував цей турнір мовознавців. Конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Участь брали учні 3-4-х класів початкової школи та діти середньої ланки. Вони показали свою самостійність, креативність мислення та здібності в зв’язному мовленні, поглянули на історію свого народу, збагнули роль рідної мови в утвердженні української державності.