12 жовтня – день інформування населення до Європейського тижня місцевої демократії (11 – 15 жовтня 2021 р.)

Дизайн, автор: Оксана Помазан

Європейська хартія місцевого самоврядування

була прийнята і підписана державами-членами Ради Європи (47 країн) 15 жовтня 1985 та набула чинності для України 1 січня 1998 року. Хартія визначає основні принципи та механізми дії самоврядних органів влади в державах-членах Ради Європи. Децентралізація влади, застосування принципу субсидіарності (вирішення конкретних проблем на найближчому до повсякденних потреб людей щаблі влади) є головною ідеєю хартії. Документ фіксує політичні та економічні права місцевого самоврядування, його незалежність від центральної влади, його обов’язок захищати громадян від зловживань з боку національної та пан’європейської бюрократії. Принципи Хартії застосовуються до всіх видів органів місцевого самоврядування.

Конституція України 1996 року закріпила основні правові принципи функціонування механізму організації влади, зафіксовані в хартії. У 1997—99 роках Верховна Рада України прийняла Закон про місцеві державні адміністрації.

Хартія складається з Преамбули та трьох частин.

Преамбула закріплює фундаментальні принципи Хартії, якими є: роль місцевого самоврядування в забезпеченні демократії, ефективного управління та децентралізації влади; роль муніципальних утворень в розвитку Європи; необхідність для муніципалітетів мати широку автономію.

Перша частина містить основні положення щодо місцевої автономії. Зокрема, закріплює необхідність конституційного і законодавчого регулювання місцевого самоврядування (ст. 2), визначає поняття місцевого самоврядування (ст. 3), встановлює принципи організації та діяльності органів місцевого самоврядування (ст.4), наприклад, наявність предметів ведення і повноважень органів місцевого самоврядування, що дозволяють останнім ефективно вирішувати питання місцевого значення.

Друга частина містить різні положення щодо зобов’язань держав, які підписали і ратифікували Хартію, виходячи з наміру забезпечити баланс між нормами Хартії та інституційно-юридичними особливостями держав. Хартія надає державам право не включати у внутрішнє законодавство деякі положення Хартії за наявності правового обґрунтування (ст. 12). Зазначена стаття також закріплює, що принципи місцевого самоврядування обов’язкові для всіх держав. Таким чином, мова йде про компроміс між необхідністю дотримання фундаментальних принципів місцевого самоврядування та гнучкістю щодо внутрішнього права кожної з держав.

Третя частина регулює процедурні питання, зміст яких зазвичай стандартний і наявний у всіх конвенціях Ради Європи: підписання, ратифікація та набрання чинності (ст. 15), територіальна сфера дії (ст.16), денонсація і нотифікація (ст.18, 19).

Тиждень протидії булінгу «Стоп булінг»

✅З 4 по 8 жовтня у нашій школі пройшов тиждень протидії булінгу «Стоп булінг»

☑️Протягом тижня психолог та педагог-організатор провели для учнів 5-11 класів Урок-тренінг «Я – ПРОТИ БУЛІНГУ», спрямований на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування)
✅ Учні обговорювали шляхи конструктивного вирішення конфліктних ситуацій та сформували знання з правил безпечної поведінки в мережі інтернет, а також почули інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися відрізняти булінг від звичайного конфлікту

З Днем вчителя!

🟨Дорогі наші вчителі!👨‍🏫👩‍🏫 Вітаємо вас з Днем вчителя!

🟩Високо цінуємо щедрість ваших люблячих сердець, ваше терпіння і розуміння, відданість справі і любов до нас — своїх учнів!

🟡 Бажаємо міцного здоров’я, бадьорості тіла й духу, радості від вашої нелегкої праці і усіляких успіхів в особистому житті! Нехай вас оточують повага і любов, доброзичливість і милосердя, життєрадісність і наша вдячність!

🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳