Шкільний творчий осередок вчителів суспільно-гуманітарного циклу

29.03.2021 р. керівник шкільного творчого осередка вчителів суспільно-гуманітарного циклу Шолойко Т.О. провела семінар на тему “Інноваційні технології на уроках суспільно-гуманітарного циклу”. Виступи підготували вчителі англійської мови Бойнова О.С. та Пугачова Н.В.

Шкільний методичний осередок вчителів природничо-математичного циклу

29.03.2021 р. кафедра вчителів природничо-математичного циклу (керівник: Бібченко А.О.) зібралася для обміну досвідом на шкільному методичному осередку

Тема: Концепція STEМ: майбутнє – за природничо-математичною освітою

Мета: поглибити освоєння теоретичних та практичних питань сучасних інноваційних методик викладання природничих дисциплін, організаційно правових форм активізації діяльності учасників навчального процесу; ознайомитися добіркою матеріалів, які допоможуть запровадити принципи STEM-освіти у навчальний процес

Форма проведення: обмін досвідом, інформація

План осередку:

  1. Використання елементів STEAM-освіти на уроках математики в сучасній школі (Чумаченко Т.І., Пархоменко Л.Р., Костроміна К.О.)

  2. STEAM – освіта – новий тренд у світі мистецтва (Джупанов О.С.)

  3. Обговорення відкритих уроків (члени ШМО)

  4. Підвищення ефективності початкових етапів уроку. Методичні прийоми (члени ШМО)

Педагогічна рада з теми «Концепція превентивного виховання дітей і молоді та можливості педколективу щодо її реалізації»

Одним із найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми та молоддю є превентивне виховання та профілактична робота з подолання негативних проявів у поведінці неповнолітніх.
На виконання річного плану роботи школи на 2020 – 2021 н. р., з метою аналізу роботи з превентивного виховання в школі, вивчення основних проблем та визначення шляхів подальшої роботи з цього питання, у закладі 29 березня 2021 року проведено педагогічну раду з теми «Концепція превентивного виховання дітей і молоді та можливості педколективу щодо її реалізації».
Про превентивне виховання, систему профілактичної роботи у школі доповіла заступник директора Рябикіна О.В., про «Правову відповідальність вчителя» розповіла директор школи Кідалова В.П., про «Психологічні аспекти роботи з важковиховуваними учнями» розповіла практичний психолог Іванюк Х.В.
Також були розглянуті наступні питання: «Профілактика здорового способу життя у початковій школі» (класовод 2В класу Паніотова В.Ю.); «Превентивне виховання учнів середньої ланки» (класний керівник 8Б класу Шолойко Т.О.); «Про подолання негативних явищ у молодіжному середовищі» (класний керівник 11 класу Іванюк Х.В.). За результатами обговорених питань прийняте відповідне рішення.

Тиждень емоцій та арт-терапії

 

Тиждень емоцій та арт-терапії пройшов в школі з 09.03.по 12.03

Цей тиждень присвячено темі емоцій та арт-терапії. Арт-терапія – це дослівно “лікування мистецтвом”, тобто психологічна практика, яка дозволяє виплеснути емоції через заняття мистецтвом. Ця практика широко вживається в роботі з дітьми, адже вона дає можливість дитині поділитися переживаннями, які буває важко виразити словами.

Розвиток емоційної сфери дитини;

формування впевненості в собі;

використання нестандартного підходу до життєвих ситуацій для більш легкої адаптації до нових умов;

подолання страхів, комплексів, фобій;

розвиток креативності, дрібної моторики, мислення, уяви, уваги, мовлення;

формування навичок спілкування в групі та керування своєю поведінкою;

створення позитивного емоційного фону та інші.

Ізотерапія – дає дітям можливість зняти емоційну напругу і перенести негативні емоції нa папір.

Пісочна терапія – розвиває дрібну моторику, допомагає розслабитися і краще зрозуміти себе.

Терапія кольором – покращує сприймання кольорів та активізує експериментально-дослідницьку діяльність дітей в творчості.

Музична терапія або терапія співом – сприяє релаксації, відновленню сил, гарному самопочуттю, розвиває уяву.

Драмотерапія – має позитивний вплив на пам’ять, волю, уяву, почуття, увагу і мислення.

Глинотерапія – є чудовим інструментом зняття тривожності.

Лялькотерапія – розвиває самосвідомість, поліпшує соціальну адаптацію дитини, допомагає вирішувати конфлікти в умовах колективної творчої діяльності.

Дизайн, автор: Оксана Помазан

Шевченківські дні

9 березня 2021р. в  нашій школі розпочалися Шевченківські дні. У кабінетах української мови та літератури оформлено тематичні куточки, а кожен урок розпочинався з інформаційної хвилини. Учні 5-7 класів здійснили віртуальну подорож до картинної галереї та познайомилися з творчістю Шевченка-художника, прийняли активну участь у конкурсі малюнків.Дуже цікавим виявився захід «Світова слава генія» для учнів 8-11 класів. Діти розповідали про невідомі події в житті Тараса Шевченка, інсценували уривки з його творів. Учні також вшанували пам’ять Шевченка на факультативному занятті, коли учителем було інтегровано літературну тему в мовну програму. Завершилося заняття декламуванням віршів поета.

Твори української літератури є надзвичайно ефективним засобом патріотичного виховання учнів. Достатньо згадати вічного патріота України – Тараса Шевченка, на честь якого у школі кожного року проходять Шевченківські дні.

Ще напередодні класні кімнати було відповідно оформлено виставкою малюнків, тематичними стендами, інформаційними куточками, колекціями ілюстрацій картин Т.Г.Шевченка тощо.

У бібліотеці виставлено збірки творів Кобзаря та книжки інших авторів про життя і творчість Т.Г.Шевченка.

Відомо, що починаючи з 9 класу, учні вивчають системний курс літератури за хронологічним і мистецько-стильовим принципами. Повноцінно і якісно виконати це завдання можна лише розглядаючи мистецькі явища в міжнаціональному й світовому контекстах. Саме національна ідентифікація й усвідомлення себе українцем – представником одного з давніх і культурних народів світу – відбувається під час вивчення творчості Т. Шевченка. Вивчення творчості Т.Г.Шевченка у 9-х класах наразі ще триває, проте учні отримали випереджальне завдання: простежити, як вшановують пам’ять Т.Г.Шевченка в Україні й за кордоном і підготувати проект «Світова велич Кобзаря», презентувавши свою роботу наприкінці вивчення теми.

Тарас Григорович Шевченко не залишив якихось праць з педагогіки, але його геніальні поетичні й прозові твори насичені проблемами навчання і виховання, вони несуть молоді виховний потенціал, спрямований на плекання національної свідомості, патріотизму, духовного збагачення особистості.

Дизайн, автор: Оксана Помазан

Стоп Булінг

Булінг (bullying, від анг. bully – хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) – це форма психічного насильства у вигляді утиску, дискримінації, цькування, травлі, бойкоту, дезінформації, псування

особистих речей, фізичної розправи. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного та психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей, які не здатні захистити себе в даній ситуації.

Булінг – явище глобальне і масове. Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно

загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного. За своєю сутністю третирування – це специфічна форма агресивної поведінки, при якій сильніший (авторитетний) учень (або учні) систематично переслідує іншого (слабкого, аутсайдера). Ситуація

третирування не обмежується лише ролями «агресора» та «жертви», вона залучає інших однокласників, роблячи їх активними або пасивними учасниками цих відносин. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою.

Тож в період з 23.02.2021 до 02.03.2021 в нашій школі було проведено низку заходів  для запобігання розповсюдження булінгу.

❗ Серед учнів 5-11 класів було проведено опитування для виявлення та запобігання булінгу.

❗Акція «Перерви толерантності» для учнів 5-11 класів.

❗Єдина інтерактивна виховна година «Протидія Булінгу» з використанням елементів музикотерапії та казкотерапії.

❗Створення плакатів «МИ ПРОТИ БУЛІНГУ» серед учнів 7-8 класів.

❗Психологічна гра “Відслідкуємо настрій впродовж тижня» 10-11 класи

(тест на дослідження тривожності (опитувальник Спілберга), методика для визначення рівня розвитку самооцінки (методика “Сходинки” за В.Щур), шкала депресії (адаптована Балашовою)

❗Тренінгове заняття на тему “Тайм- менеджмент у професійній діяльності сучасного вчителя як основа психологічної рівноваги на роботі та в особистому житті” (для вчителів ).

Дизайн, автор: Оксана Помазан