Проект “Ялинкова прикраса”

Дизайн, автор: Оксана Помазан

Учні нашої школи прийняли участь у реалізації проекту “Ялинкова прикраса” виконана в довільному стилі. Метою проекту було формування практичних умінь і навичок у дітей по виготовленню новорічно-різдвяних ялинкових прикрас, розвиток у дітей фантазії та дизайнерських здібностей. Популяризувати серед дітей українські  традиції святкування циклу новорічно-різдвяних свят.

Завдання проекту: оформити новорічну ялинку школи  у традиційному  стилі за допомогою ялинкових іграшок та прикрас виготовлених руками дітей.

Діти дану ідею гарно сприйняли, були активними та ініціативними.

День прав людини (Human Rights Day)

Дизайн, автор: Оксана Помазан

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Україна, будучи державою-членом Ради Європи, 17 липня 1997 року ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколи до неї. Згідно преамбули Конвенції вона має на меті забезпечити загальне та ефективне визнання прав людини, проголошених Генеральною Асамблеєю ООН у Загальній декларації прав людини.

Конвенція не лише спрямована на захист широкого спектра громадянських та політичних прав, а запровадила ефективний механізм забезпечення прав особи, що зокрема передбачає право на індивідуальне звернення за захистом порушених прав.

В рамках цього важливого дня, в школі було організовано єдину виховну годину, ціллю якої  було ‒ підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини.

Сьогодні суспільство як ніколи  має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя в усьому світі.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом


Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.
Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему.
Світ намагається зупинити епідемію ВІЛ. Два роки тому на черговій сесії Генеральної асамблеї ООН країни – учасниці домовились робити усе, аби до 2030 року хвороба перестала поширюватися, а люди, які живуть з ВІЛ, не зазнавали дискримінації.
Україна також залучена у процес подолання епідемії ВІЛ- інфекції.
Майже половина оціночної кількості людей, які живуть з ВІЛ, не знають про свій ВІЛ- статус. Ті ж, хто дізнаються,-бояться. Лякаються хвороби. Самих себе. Сприйняття навколишніми й дискримінації.
Не менше лякає ця тема і ВІЛ-негативних людей. Такий страх здебільшого породжений незнанням. А незнання найкращий друг поширення хвороби.
Тому, психологічною службою та вчителем біології Батичко А.С., було організовано агітбригаду з учнів 11 класу, які проінформували учнів середньої та старшої ланки школи про шляхи передачі та способи захисту від ВІЛ⸝СНІД. У школі було розміщено відповідні плакати та інформаційні стенди з даної тематики. Головною метою було привернути увагу учнівського та педагогічного колективу до вирішення проблеми епідемії, дискримінації ВІЛ-інфікованих, толерантного ставлення до них.