12 жовтня – день інформування населення до Європейського тижня місцевої демократії (11 – 15 жовтня 2021 р.)

Дизайн, автор: Оксана Помазан

Європейська хартія місцевого самоврядування

була прийнята і підписана державами-членами Ради Європи (47 країн) 15 жовтня 1985 та набула чинності для України 1 січня 1998 року. Хартія визначає основні принципи та механізми дії самоврядних органів влади в державах-членах Ради Європи. Децентралізація влади, застосування принципу субсидіарності (вирішення конкретних проблем на найближчому до повсякденних потреб людей щаблі влади) є головною ідеєю хартії. Документ фіксує політичні та економічні права місцевого самоврядування, його незалежність від центральної влади, його обов’язок захищати громадян від зловживань з боку національної та пан’європейської бюрократії. Принципи Хартії застосовуються до всіх видів органів місцевого самоврядування.

Конституція України 1996 року закріпила основні правові принципи функціонування механізму організації влади, зафіксовані в хартії. У 1997—99 роках Верховна Рада України прийняла Закон про місцеві державні адміністрації.

Хартія складається з Преамбули та трьох частин.

Преамбула закріплює фундаментальні принципи Хартії, якими є: роль місцевого самоврядування в забезпеченні демократії, ефективного управління та децентралізації влади; роль муніципальних утворень в розвитку Європи; необхідність для муніципалітетів мати широку автономію.

Перша частина містить основні положення щодо місцевої автономії. Зокрема, закріплює необхідність конституційного і законодавчого регулювання місцевого самоврядування (ст. 2), визначає поняття місцевого самоврядування (ст. 3), встановлює принципи організації та діяльності органів місцевого самоврядування (ст.4), наприклад, наявність предметів ведення і повноважень органів місцевого самоврядування, що дозволяють останнім ефективно вирішувати питання місцевого значення.

Друга частина містить різні положення щодо зобов’язань держав, які підписали і ратифікували Хартію, виходячи з наміру забезпечити баланс між нормами Хартії та інституційно-юридичними особливостями держав. Хартія надає державам право не включати у внутрішнє законодавство деякі положення Хартії за наявності правового обґрунтування (ст. 12). Зазначена стаття також закріплює, що принципи місцевого самоврядування обов’язкові для всіх держав. Таким чином, мова йде про компроміс між необхідністю дотримання фундаментальних принципів місцевого самоврядування та гнучкістю щодо внутрішнього права кожної з держав.

Третя частина регулює процедурні питання, зміст яких зазвичай стандартний і наявний у всіх конвенціях Ради Європи: підписання, ратифікація та набрання чинності (ст. 15), територіальна сфера дії (ст.16), денонсація і нотифікація (ст.18, 19).

Тиждень протидії булінгу «Стоп булінг»

✅З 4 по 8 жовтня у нашій школі пройшов тиждень протидії булінгу «Стоп булінг»

☑️Протягом тижня психолог та педагог-організатор провели для учнів 5-11 класів Урок-тренінг «Я – ПРОТИ БУЛІНГУ», спрямований на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування)
✅ Учні обговорювали шляхи конструктивного вирішення конфліктних ситуацій та сформували знання з правил безпечної поведінки в мережі інтернет, а також почули інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися відрізняти булінг від звичайного конфлікту

З Днем вчителя!

🟨Дорогі наші вчителі!👨‍🏫👩‍🏫 Вітаємо вас з Днем вчителя!

🟩Високо цінуємо щедрість ваших люблячих сердець, ваше терпіння і розуміння, відданість справі і любов до нас — своїх учнів!

🟡 Бажаємо міцного здоров’я, бадьорості тіла й духу, радості від вашої нелегкої праці і усіляких успіхів в особистому житті! Нехай вас оточують повага і любов, доброзичливість і милосердя, життєрадісність і наша вдячність!

🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳

День Миру в нашій школі

⭕️Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, за для мирного існування, за право жити у власній державі. Мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

🟩З нагоди Дня миру у школі день розпочався флешмобом «Ланцюг миру».

Протягом дня був проведений вернісаж розмальовок «Голуб миру»
Школярі висловлювали побажаннями щастя та злагоди і закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».
Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети.
⭕️Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир

ЗЗСО № 20 щиро вітає Бердянськ з нагоди Дня міста

            Бердянськ – це місто з багатою історією, на долю якої випало чимало випробувань. Ми пам’ятаємо і цінуємо подвиг, який для нас зробили наші сивочолі визволителі. Вклоняємось їм доземно і дякуємо за наше з вами життя.

           Впродовж багатьох років Бердянськ був і залишається джерелом невичерпної енергії й добра, яке наповнює серця гордістю за свою Батьківщину. Найбільша цінність нашого міста – мешканці: талановиті, щирі, добрі, які створюють матеріальне й духовне сьогодення та майбутнє. Саме завдяки вашим старанням, умілим рукам, натхненній праці наше місто Бердянськ наповнене життям!

          Щиро бажаємо миру в країні і в кожній оселі. Добробуту, затишку, радості, процвітання нашому місту і кожному з нас!

Перше Вересня у нашій школі

Уже традиційно по-родинному пройшло свято першого дзвоника
У цей день шкільне подвір’я знову наповнилося веселими мелодіями, яскравими барвами осінніх квітів, дитячим щебетанням, посмішками юнаків та дівчат.
🟡 День знань був яскравим, емоційно насиченим та дуже зворушливим, адже випускники вже зрозуміли,що таке свято у школі для них є останнім,а першокласники відкрили для себе нову сторінку, де все вперше – перший дзвоник,перша вчителька, перший урок.
🟢 Голосно звучала урочиста музика,звідусіль лунали теплі слова, і кожне дитяче серце, хвилюючись, відгукувалося на заклик першого дзвінка. Віршами, танцями, співами вітали та радували наші першачки .

🟡Директор школи, Кідалова Валентина Петрівна , привітала усіх присутніх з успішним початком навчального року. А також вона подякувала тим, хто допомагає школі втілити у життя всі задуми: міській владі, працівникам освіти, батькам учнів.
Також, на святі були присутні депутати міської ради Фурманова Тетяна Ігорівна, Бойко Олег Вадимович, та депутат районної ради Калініченко Світлана Валеріївна.
🟢Наша школа щиро вдячна народному депутату України, Олександру Сергійовичу Пономарьову, який, подарував нашому закладу освіти іменний банер, що став символом нашої великої шкільної родини.🥳

24 серпня Україна відзначає 30-ту річницю незалежності

24 серпня Україна відзначає 30-ту річницю незалежності. Ця дата втілила в собі давнє прагнення нашого народу до свободи і самовизначення

Незалежність стала новою точкою відліку в житті кожного українця. Проголошення незалежної держави є закономірним результатом нашого історичного розвитку, спільною перемогою багатьох поколінь українців, які боролися й гинули за наші національну ідентичність, державну самостійність і власний колір на політичній карті світу.

Прийміть щирі вітання від всієї шкільної родини 20-ї школи з нагоди національного свята – Дня Незалежності України! Найважливішим і найпотрібнішим побажанням для нас сьогодні є побажання миру. Нехай на нашій землі засяє сонце злагоди, достатку і процвітання, а небо над Україною завжди буде яскраво блакитним і безхмарним!

Щиро зичимо Вам родинного щастя, міцного здоров’я, звершення усіх життєвих задумів, невичерпної енергії та творчої наснаги для подальшої плідної праці на благо українського суспільства.

Творення історії Батьківщини, її сьогодення і майбутнього — обов’язок кожного з нас. Тому, хочеться побажати, щоб кожен українець, в першу чергу почав з власної незалежності!

Майбутня доля України залежить від єдності та порозуміння, свідомих кроків та невтомної праці наших громадян. Нехай мрія про світле майбутнє і розвиток нашої Батьківщини окриляє на нові звершення в ім’я незалежної процвітаючої держави.

З Днем Незалежності, Україно!!!